Rady a inspirace

Rady a inspirace

Rady a inspirace
1.Tapety- výběr, příprava podlkadu, aplikace tapet
2. Návod na aplikaci samolepících fólií
2. Dejte dveřím druhou šanci - použijte samolepící fólie

3. Dekorativní samolepící fólie fólie: Všestranné využití pro celou domácnost.
4. Fototapety - proměňte vaši stěnu na umělecké dílo


Jak na tapety ?
 

 

Návod na aplikaci samolepících fólií

Samolepící fólie a tapety můžete aplikovat na všechny hladké, suché a bezprašné povrchy. Doporučujeme samolepící fólie lepit při pokojové teplotě.
Před lepením je potřebné plochu ošetřit - odstraňte všechny drsné části a povrch zbavte mastné nečistoty. Pro usnadnění aplikace fólie plochu jemně postříkejte slabým roztokem saponátu z rozprašovače. Saponát vám pomůže fólii korigovat, posunovat, vyrovnat nebo úplně odlepit pokud se nepodaří fólii napoprvé přiložit do správné polohy. Také usnadní vytlačování vzduchových bublin, které vzniknou při lepení. Nemějte obavy, vlhkost postupně vyschne a samolepící fólie plně přilne. Při aplikaci průsvitné samolepící fólie na sklo tímto způsobem se může fólie jemně zakalit. Toto zakalení také po vyschnutí zmizí.
K ulehčení měření a stříhání poslouží měřící čtverce (1 cm) na zadní straně fólie. Odstřihněte si potřebnou velikost samolepící fólie, přičemž nezapomeňte na přídavek (na přelepení hran, ořez, překrytí a pod.). 
V délce asi 10 cm stáhněte podkladový papír a uvolněnou samolepící fólii přiložte na okrajovou hranu podkladu. Vyhlaďte ji a vytiskněte vzduchové bubliny, měkkým hadříkem. Postupujte od středu k okrajům. Papír postupně jednou rukou stahujte, druhou rukou vyhlazujte povrch samolepící fólie. Vzniklé  bubliny můžete propíchnout ostrým špendlíkem a vzduch vytlačit, Je také možné použít opatrně špičku ulamovacího nože. Vpich má ostré nevytažené okraje, které k sobě po vytlačení vzduchu dobře přilnou. Pokud máte oblé rohy, můžete je oblepit nahříváním fólie fénem a tvarováním do požadovaného tvaru.


Renovace dveří
Pokud chcete starým dveřím znovu navrátit jejich původní vzhled , zakupte si u nás samolepící fólie a o několik hodin budou Vaše dveře jako nové. .
Mnoho lidí se nechá unést reklamou a často staré, ale přitom kvalitní dveře vyhazují do kontejnerů a nahrazují jejich plastvovými nebo plastovými napodobeninami . Pokud se i vy chystáte vyměnit staré dveře za nové, nejprve zvažte , co se vám více vyplatí .

Pro a proti

  • koupě nových dveří je rychlejší než renovace
  • dveře dovezené z různých států s jinými normami nemusí sednout do zárubně a na panty
  • koupě nových dveří do celého bytu není levná záležitost, přičemž za obnovu zaplatíte méně
  • renovace nabízí mnohem širší výběr barev a dekorů a tím větší možnost sladění dveří s interiérem

Pokud jsou původní dveře kvalitní, jen na povrchu mají zloupeni barvu či fleky , pusťte se raději do renovace. Ještě před tím , než jejich zrenovované zavěsíte na panty , postarejte se o odstranění případných " technických " chyb: tření o podlahu - zbruste spodní hranu, nebo do pantů vložte podložky ; profukování - pomocí plastelíny zjistěte místa , které vytvářejí nejtěsnější kontakt, hoblíkem zarovnejte profil dveří a pak nalepte těsnění na zárubeň;  uvolněné křídlo - zajistěte panty novými šrouby; vrzání - závěs namažte vazelínou


Při renovaci dveří pomocí fólií se používají dveřní samolepící fólie . Ty mají na povrchu speciální vrstvu , která zaručuje mimořádnou odolnost proti poškození . Předpokladem dobře vykonané práce je dokonale hladký povrch, který dosáhnete broušením a tmelením . Dveře pak dobře vyčistěte , rozměry přeneste na fólii a po vystřižení nastřihněte rohy . Fólii začněte lepit nejdříve na vnější ( pantové ) straně a postupně ji táhněte celou plochou až přes hrany tak , aby nevznikly bubliny . Fólií, kterou budete lepit z druhé strany , mírně překryjte už ofóliované hrany . Foliované dveře jsou odolné proti poškrábání i vlhku a kromě toho zvyšují tepelnou a zvukovou izolaci dveří .

1. Z dveří odstraňte všechny kliky, lišty a kování . Pokud je na dveřích sklo, vyberte i to.
2. Povrch dveří přebruste smirkem nebo bruskou a pak odstraňte prach a drobné nečistoty .
3. Všechny spáry a rýhy vyrovnejte tmelem a po zaschnutí povrch znovu přebruste .
4. Rozměry dveří přeneste na fólii a vystřihněte ji pomocí nůžek nebo nože .
5. Fólii nalepte na vnější stranu a překryjte fólií z druhé strany .

Samolepící fólie- Všestranné využití pro celou domácnost.

Fototapety


Samolepící fototapeta doporučujeme lepit pouze na suché a hladké povrchy . Ideální jsou na hladké stěny, na nábytek, na vestavěné skříně , dveře , sklo, zrcadlo, .... Nelepte na strukturovaný povrch jako je zrnitá stěna nebo jiná struktura stěny .
Opatrně stáhněte zadní část fototapeta ( bez vzoru) zhruba 10 až 15 cm . Odlepenou část se vzorem přiložte vybrané místo. Pomalu odlepujte zadní část fototapeta jednou rukou a druhou rukou hladíme fototapetu směrem od středu k okrajům a vytlačujeme vzduchové bubliny . Doporučujeme k tomu použít hadřík . Takto postupujte , dokud celou fototapetu nenalepí . V případě , že se Vám během lepení spojí dvě části , je třeba opatrně tyto části od sebe odlepit mírným napínáním . Když máte samolepicí fototapetu větších rozměrů počítejte s překrytím 1 cm a na okrajích nechte přesahovat 0,5 cm . Když fototapetu úspěšně nalepíte odřízněte přebytečné části fototapety. V případě, že jste se rozhodli samolepící fototapetu odstranit doporučujeme ji mírně před odstraněním nahřát . Pokud Vám vzniknou během lepení nějaké vzduchové bubliny jednoduše je propíchněte jehlou a vytlačte přebytečný vzduch. Věříme že se samolepící fototapeta krásné změníte Váš interiér .
V této kategorii nejsou žádné produkty.
Běží na OpenCart. | Sledujte nás na: